Pintrest – świat inspiracji czy marzeń?

Szukanie inspiracji doskonałej na wymarzone dekoracje ślubne, wielokrotnie mogłoby osiągnąć miano dyscypliny sportowej.  Niejedna przyszła Panna Młoda gubi się w gąszczu przefiltrowanych fotografii a trendy ślubne zmieniające się z prędkością światła nie ułatwiają tego zadania.

Wiesz, że ten dzień ma być Twój, wyjątkowy, niezapomniany ale jak to wszystko ogarnąć? Przede wszystkim nie dać się zwariować, przeczytać nasz artykuł i przekonać się, że z odpowiednim podejściem jest to prostsze niż myślisz.

 

Dekorator ślubny

Dekorator ślubny

Niezależnie od tego czy jesteś zdecydowana na wizję, którą nosisz w sobie od dłuższego czasu czy też ciągle znajdujesz nowe pomysły, wybór tych konkretnych dekoracji sali weselnej może przyprawić o zawrót głowy.  Obrusy, serwetki, świeczniki, podtalerze, kwiaty, naczynia, papeteria to tylko wierzchołek góry lodowej.

Najprościej cały problem postawić na głowie dekoratorki ślubnej. Jej profesjonalne usługi obejmują nie tylko przygotowanie indywidualnego projektu aranżacji sali weselnej ale przede wszystkim przeprowadzenie Cię przez cały proces planowania, dokonywania wyborów oraz dopasowania ich do Twoich potrzeb oraz możliwości budżetowych.

Jeśli jednak wpadłaś już w nałóg scrollowania pięknych inspiracji a znalezienie tej doskonałej aranżacji sali weselnej, która przyprawia Cię o szybsze bicie serca stało się na ten moment życiową misją, podpowiadamy jak odnaleźć się w labiryncie ślubnych inspiracji.

 

Zobacz nasze realizacje

 

Punkt wyjściowy to sala weselna. Przeanalizuj jej styl i klimat, nie zapominając o otoczeniu zewnętrznym. Większość sal weselnych pozwala na puszczenie wodzy fantazji ale wprowadzanie rustykalnych dekoracji i polnych kwiatów do kryształowego pałacu mówiąc delikatnie, może się nie udać.  Jeśli masz wyśnione dekoracje sali weselnej od pierwszej nocy po zaręczynach, wybierz salę, która będzie pasować do tej wizji.

Tak więc, przeglądając inspiracje na dekoracje weselne najlepiej szukać takich, na których sala pasuje do tej wybranej przez Was. Osobiście uwielbiamy przełamywać schematy, szukać ciekawych, inspirujących rozwiązań dopasowanych do Waszego indywidualnego charakteru. Jednak jest to sztuka wymagająca ogromnej wiedzy, doświadczenia oraz niesztampowych pomysłów. Bez pomocy profesjonalnej dekoratorki ślubnej można osiągnąć efekt daleki od tego zamierzonego. Jeśli decydujesz się spróbować swoich sił w planowaniu wesela, postaw na proste, sprawdzone rozwiązania.

Żeby cała aranżacja sali weselnej miała ręce i nogi, wszystkie poszczególne dekoracje ślubne muszą być odpowiednio dopasowane. W ten sposób rodzi się styl, który później wprowadzamy na salony. Bardzo często zmiana jednego elementu dekoracji weselnych wpływa na ostateczny wygląd całej aranżacji ślubnej.

 

Wypożyczalnia dekoracji ślubnych

Wypożyczalnia dekoracji ślubnych

 

Okej, jeśli masz wybraną salę albo wiesz już czego szukasz, utworzyłaś tablice z inspiracjami, no dobra- kilka tablic, czas to wszystko uporządkować. Wiem, zadanie ekstremalne ale z naszymi wskazówkami całkiem możliwe.

Najprościej wziąć na warsztat kilka zdjęć, które są najbliższe Twoich marzeń o dekoracjach ślubnych i znaleźć elementy wspólne. Z pewnością po przejrzeniu swojego archiwum pełnego inspiracji na dekoracje sali weselnej, zauważysz motyw, który się często powtarza. Może to być kolor, styl florystyki, element dekoracji lub określony klimat aranżacji ślubnej.

Kilka takich elementów tworzy bazę, punkt wyjściowy do budowy całej aranżacji sali weselnej. Styl dekoracji sali weselnej, który budujesz nie musi posiadać konkretnej nazwy. Chociaż my uwielbiamy się nimi bawić i tak powstają np. ‘sielska elegancja’, ‘dzikie wino’ czy też ‘włoska winnica’. Jednak najważniejsze żeby wszystko ze sobą zagrało.

Chociaż zasady są po to żeby je łamać, najprościej trzymać się sprawdzonych rozwiązań. Jeśli mimo wszystko lubisz wychodzić poza schematy i marzysz o Twojej własnej, niepowtarzalnej aranżacji sali weselnej, skorzystaj z pomocy profesjonalnej dekoratorki ślubnej, która widzi różnice między każdym elementem dekoracji weselnych i potrafi je odpowiednio zestawiać.

Jeśli zdecydowałaś się na określony klimat, nie zbaczaj z kursu. Pinterest to niesamowicie przydatne narzędzie ale zbyt duża ilość pomysłów potrafi zatopić niejedną aranżację sali weselnej falą kiczu i przesady.

Dlatego wchodząc w gąszcz inspiracji ślubnych kieruj się przede wszystkim tym co pasuje do Twoich pierwszych wyborów. Decydując się na styl dekoracji sali weselnej, szukaj elementów wspólnych, widocznych na wybranych zdjęciach. Korzystaj z różnych źródeł wiedzy i mądrości takich jak fora, blogi czy instagram.

Na koniec najważniejsze, inspiracje a rzeczywistość. Jeśli masz wybrane zdjęcia z wymarzoną florystyką i zastanawiasz się ile kwiatów tam jest, wiedz, że dużo i jeszcze trochę. Zdjęcia nie tylko pokazują spłaszczony obraz ale też nie zawsze w pełni oddający rzeczywistość. Jeśli zależy Ci aby osiągnąć efekt jak ze zdjęcia, zdecyduj się na profesjonalną pomoc. Masz ograniczony budżet? Bądź elastyczna i otwarta na alternatywne rozwiązania.

 

Autorka:
Dominika Tuszyńska
Głowna Florystka w Detale na bale