Ile kosztuje udekorowanie sali weselnej?

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej?’ to najczęstsze pytanie jakie pojawia się w zapytaniach od przyszłych Panien Młodych.

No właśnie, padło to magiczne ‘TAK!’, wybraliście datę, zarezerwowaliście salę, Pinterest pęka w szwach ale co dalej?

Niestety, to nie gra w ‘Milionerach’ i nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Jednak w tym artykule podzielę się z Wami wiedzą, która pomoże Wam planować weselny budżet, wybrać odpowiednie inspiracje oraz zaplanować wymarzoną aranżację sali weselnej.

 

Dekorator ślubny

Dekorator ślubny

Dlaczego dekoracje ślubne są ważnym elementem aranżacji sali weselnej?

 

Jedno jest pewne. Ten dzień ma być absolutnie wyjątkowy, magiczny i niezapomniany. Nasze doświadczenie niejednokrotnie pokazuje nam, że jednym z najważniejszych elementów Waszego ślubu jest dekoracja sali weselnej.

Może ten temat kojarzy Ci się jedynie z serwetkami, obrusami, świeczkami i jakimiś wazonikami, które mają być po prostu takie ‘ładne, nowe, amerykańskie’? Nic bardziej mylnego. Ślubne dekoracje to klimat, atmosfera, odpowiedni nastrój, które na zawsze zostają w Waszych wspomnieniach.

Dlatego zanim wrócisz do nałogowego scrollowania instagrama w poszukiwaniu kolejnych inspiracji na ślubne dekoracje, podpowiem Ci co wpływa na ich cenę. Dzięki temu z łatwością będziesz mogła wybrać, które elementy wystroju sali weselnej to dla Ciebie absolutny ‘must have’, a które mogą poczekać na lepsze czasy.

Zobacz nasze realizacje

 

Cena dekoracji weselnych – co na nią wpływa?

 

Przeprowadźcie sobie na początek małą ankietę. Tutaj nie ma złych odpowiedzi. Są tylko takie, które będą idealnie dopasowane do Waszych potrzeb.

  • Zacznijcie od tego ilu gości zamierzacie zaprosić? Jak duża jest sala weselna? Cena dekoracji sali weselnej jest związana przede wszystkim z tym jak duże planujecie wesele. Zasada jest prosta, im więcej gości tym większa ilość ślubnych dekoracji. To samo dotyczy sali, im większa przestrzeń, którą trzeba ‘ubrać’, tym więcej wszystkich elementów dekoracji weselnych.
  • Drugi przystanek, który bardzo znacząco wpływa na cenę dekoracji weselnych to styl Waszego ślubu, a co za tym idzie, rodzaje kwiatów i wybór konkretnych dekoracji stołu weselnego. Tutaj dekoratorka ślubna ma ogromne pole do popisu ale to od Was zależy czy dacie się ponieść fantazji czy postawicie na coś efektownego ale bardziej skromnego.
  • Trzecia kwestia, niemniej istotna podczas planowania budżetu na dekoracje sali weselnej to pora roku, w której przypada data Waszego ślubu.  Jest to bezpośrednio związane z sezonowością cen kwiatów. Nikogo nie zdziwi, że polskie zimy nie opływają ani w kwiaty ani w niskie ceny. 

 

Wypożyczalnia dekoracji ślubnych

Wypożyczalnia dekoracji ślubnych

 

Ile kosztuje dekoratorka ślubna? Od czego zależy cennik dekoracji ślubnych?

 

Teraz pewnie chcielibyście wiedzieć jak to się dzieje, że kwoty za dekoracje sali weselnej mogą wahać się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych? Nie wspominając aranżacji wysokobudżetowych, które przekraczają kwoty kilkudziesięciu tysięcy.

Najbardziej mylne jest przeświadczenie, że to dekoratorka ślubna dyktuje ceny. Otóż wszystkie kluczowe decyzje podejmujecie Wy. Nasza praca polega na wysłuchaniu tego o czym marzycie, czego potrzebujecie oraz jakie macie możliwości.

Dlatego największą wartością jest współpraca z profesjonalistami, którzy potrafią słuchać, mają otwartą głowę, kierują się kreatywnym podejściem a ograniczenia budżetowe nie są dla nich największym problemem.

Oczywiście nie ma nic za darmo. Każda rzecz ma swoją cenę. Jednak doświadczona dekoratorka ślubna bez problemu przeprowadzi Was przez cały proces planowania aranżacji sali weselnej. Pomoże Wam nie tylko w doborze odpowiedniego stylu, konkretnych elementów dekoracji ślubnych ale również podpowie, które dekoracje sali weselnej są kluczowe dla osiągnięcia zamierzonego efektu.

 

Dekoracje ślubne – jak wygląda wycena?

 

Nasze niemałe już doświadczenie zawodowe pokazuje dwie najczęściej obierane drogi.

Pierwsza polega na opracowaniu wizji idealnej. Wybieramy styl, szukamy ciekawych rozwiązań dekoracji ślubnych kierując się przede wszystkim efektem końcowym. Dopiero później określamy z jakiego budżetu potrzebujemy do realizacji i wprowadzamy ewentualne modyfikacje.

Druga droga polega na określeniu budżetu, którym dysponuje Para Młoda i dopasowaniu projektu aranżacji sali weselnej do ich możliwości.

Ze względu na różnorodność dekoracji sali weselnej, która jest ogromna, możemy przeprowadzić nasze Pary Młode przez ścieżkę pomiędzy. Wybierając dekoracje sali weselnej każdej z Par staramy się znaleźć złoty środek pomiędzy ich potrzebami a możliwościami. Dodatkowo dla naszych Par Młodych wciąż wyszukujemy nowe, wyjątkowe rozwiązania, które tworzą niezapomnianą scenografię.

Podsumowując, wyjątkowe chwile wymagają wyjątkowej oprawy, która nie tylko podkreśli ich uroczysty charakter ale przede wszystkim sprawi, że na długo zapiszą się w naszych sercach i pamięci. Odpowiednio dobrane dekoracje sali weselnej współgrają z estetyką wnętrza. Wraz z kompozycjami kwiatowymi wprowadzają odpowiedni klimat i budują atmosferę Waszego wesela. Dlatego warto poświęcić im więcej uwagi, budżetu.

 

Autorka:
Dominika Tuszyńska
Głowna Florystka w Detale na bale